poniedziałek, 6 maja 2013

Przypomnijmy o Rotmistrzu w maju i czerwcu 2013


Syn Witolda Pileckiego potwierdził poparcie dla ponad pięcioletniej inicjatywy „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”), dementując kłamstwa powtarzane przez wrogów Sprawy, o którą walczymy. Minął rok od wielkiej, choć w mediach przemilczanej, dyskusji o podejrzanych targach pamięcią Ochotnika do Auschwitz, a wolontariusze naszej akcji nadal nie doczekali się minimum dobrej woli ze strony środowiska Żydów polskich. Ogólnopolskie media konsekwentnie cenzurują fakty, o których można się dowiedzieć z takich stron jak m.in. „Rotmistrz Pilecki zasłużył na Wawel”, „Bring Witold Pilecki to Holocaust Museums”, „Witold Pilecki – the bravest of the brave”. Za nami pierwszych 5 (spośród wszystkich 20) wydarzeń w ramach wyznaczonych przez „Kalendarium Rotmistrzowskie 2013”, oraz kwietniowe spotkania w krakowskich Swoszowicach i w Nowym Targu. Pamięć o rtm.Pileckim zakorzenia się na Podhalu, a przypominający o Rotmistrzu przygotowują się do uczczenia 112. Urodzin Rotmistrza Pileckiego (13 maja), europejskiego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem (25 maja) i Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych (14 czerwca).

Zanim podsumujemy ostatnie trzy miesiące – nowina. Od pół roku zabiegamy o emisję kartki pocztowej wg. projektu przygotowanego przez Wiesława Mochnackiego i Leszka Zakrzewskiego:Przypomnijmy, że w roku 2008 i 2011 za sprawą obu panów Oddział Regionalny Poczty Polskiej w Nowym Sączu wypuścił pocztówki z hasłem naszej akcji wg. dwu wzorów:

W latach 2008 – 2013 tysiące takich pocztówek wolontariusze akcji rozesłali po całym świecie. Wiele egzemplarzy trafiło do zagranicznych polityków i mediów.

Kiedy doczekamy się wyemitowania kartki na pięciolecie akcji, nadal nie wiadomo. Pan Mochnacki (w ramach reorganizacji Poczty) został przeniesiony z Nowego Sącza do Krakowa i na to co dawniej (vide powyższe dwa przykłady) realizowane było w ciągu kilku tygodni, dziś trzeba czekać długimi miesiącami. Jak tylko pojawią się nowiny w sprawie oczekiwanej pocztówki, informację znajdziecie na głównym facebookowym profilu naszej akcji.Co w ramach naszej akcji wydarzyło się po 25 stycznia 2013 r., kiedy to na stronie www.michaltyrpa.blogspot.com pojawił się materiał pt. „Pięć lat akcji społecznej ‘Przypomnijmy o Rotmistrzu’” można przeczytać w następujących materiałach:

1) Opublikowany 27 stycznia 2013 r. materiał „Bartoszewski w Parlamencie Europejskim zapomniał o Pileckim”.

2) Tego samego dnia „przypomniało o Rotmistrzu” główne wydanie Wiadomości TVP w materiale „Pamięć o zagładzie”.

3) Rozmowa (błędnie zatytułowana)z inicjatorem akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) wyemitowana 28 stycznia b.r. na falach łomżyńskiego diecezjalnego Radia Nadzieja.

4) Artykuł z 22 stycznia b.r. opublikowany w portalu „Polska Zbrojna”, „IPN wie, gdzie pochowano Pileckiego”.

5) Notka w portalu ngo.pl „Przypomnijmy o Rotmistrzu – pięciolecie akcji”.

6) Przepełniony (próżną, jak miało się okazać) nadzieją, materiał z 4 lutego b.r. „Europejski Dzień Bohaterów Walki z Totalitaryzmem 25.V.2013?”.

7) Świadectwo wolontariusza w materiale z 6 lutego b.r. „Marek Mierzwa: Pilecki to remedium na nadchodzące zło”.

8) Wyrażający sympatię i poparcie dla naszych starań, będący odpowiedzią na List do dzieci Rotmistrza z 24 listopada 2012 r., przesłany 4 lutego 2013 r. List Andrzeja Pileckiego do wolontariuszy akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”).

9) Materiał z 8 lutego b.r. „Przypomnijmy o Rotmistrzu w Brukseli i Waszyngtonie”.

10) Krytyczny komentarz z 15 lutego b.r. „Witold Pilecki w Muzeum Holocaustu – na marginesie dyskusji”.

11) Materiał z 23 lutego b.r. „Przypomnijmy o Rotmistrzu w Tarnowie”.

12) Opublikowany 1 marca b.r. materiał „Przypomnijmy o Rotmistrzu w marcu 2013”.

13) Materiał z 9 marca b.r. stanowiący podsumowanie naszych doświadczeń w relacjach ze środowiskiem, któremu w sposób szczególny ( ! ) powinno zależeć na oddaniu Rotmistrzowi należnego miejsca, zob. „Przypomnijmy o Rotmistrzu Żydom polskim”. Jak się przekonaliśmy, na współpracę i uczciwość ze strony tego środowiska liczyć nie możemy. Co więcej, okazało się, że jedna z jego przedstawicielek – specjalistka w dziedzinie literatury jidysz, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, a prywatnie sąsiadka Zofii Pileckiej-Optułowicz, od dłuższego czasu szczuje córkę Bohatera przeciw wolontariuszom naszej akcji…

14) Materiał z 18 marca b.r „Aliantom o Auschwitz”.

15) Artykuł Pawła Stachnika pt. „WITOLD PILECKI – BOŻY WOJOWNIK”, opublikowany w numerze 3/2013 Miesięcznika Kulturalnego WPiS (Wiara, Patriotyzm i Sztuka). Zainteresowanych odsyłam do empików lub do Wydawnictwa Biały Kruk.

16) „Przypominające o Rotmistrzu” spotkania 8 kwietnia b.r. w krakowskich Swoszowicach i 12 kwietnia b.r. w nowotarskim Miejskim Centrum Kultury. Relacja z ostatniego z wymienionych w opublikowanym 15 kwietnia b.r. materiale Joanny Krauzowicz-Tarczoń: „Przypomnijmy o Rotmistrzu w Nowym Targu”.

17) Materiał z 19 kwietnia b.r. szczegółowo odnoszący się do medialnych manipulacji i nadużyć związanych z kolejnym (z definicji – niszowym) projektem filmu dokumentalnego na temat Rotmistrza, zob. „Witold Pilecki na wielki ekran”.

18) Pięć pierwszych wydarzeń w ramach, jakie wyznacza „Kalendarium Rotmistrzowskie 2013”, czyli: Dzień Holocaustu 2013 z rtm.Pileckim (27 stycznia), World Thinking Day 2013 – Dzień Myśli Braterskiej z rtm.Pileckim (22 lutego), „Oświęcim to była igraszka” (3 marca), Aliantom o Auschwitz (18 marca) oraz 70.rocznica ucieczki rtm.Pileckiego z Auschwitz (26-27 kwietnia). A także trwające po dziś (ich data aktualizowana jest co dzień) cztery wydarzenia: O ŚWIĘTO BOHATERÓW DO EUROPOSŁÓW, WITOLD PILECKI ZASŁUŻYŁ NA WAWEL, REMIND USHMM ABOUT WITOLD PILECKI oraz WITOLD PILECKI ON THE BIG SCREEN! (vide Facebook).

19) Opublikowany 28 kwietnia b.r. materiał, przypominający, skąd wziął się skwer im.Rotmistrza w Katowicach i ulica w Poznaniu, informujący o naszych (czteroletnich) staraniach o ulicę Witolda Pileckiego w stolicy Tatr oraz rondo Jego imienia w stolicy Podhala. W tekście znaleźć można również link do dowodu, iż o biografii Ochotnika do Auschwitz da się ( ! ) mówić w sposób nudny, a nawet usypiający… Zob. „Kiedy ulica rotmistrza Pileckiego w Zakopanem”.

20) Przypomnienie jakie znaczenie dla rasy panów w Auschwitz miały takie daty jak rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja, lub Święto Niepodległości, zob. opis ilustracji zamieszczonej 3 maja 2013 r. m. in. w głównym facebookowym profilu naszej akcji.A skoro powyżej wielokrotnie była mowa o naszym pięcioleciu i o cenzurze, którą jesteśmy objęci w mediach, warto raz jeszcze przypomnieć trzy zasadnicze cele akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”): 1) upowszechnienie „Raportu Witolda” z 1945 r., 2) lobbing na rzecz superprodukcji filmowej opowiadającej losy Ochotnika do Auschwitz”, 3) ustanowienie 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.Od stycznia 2008 r. zachęcamy do lektury „Raportów Witolda”, zwłaszcza tego najobszerniejszego – powstałego w roku 1945. W 60. rocznicę zamordowania Rotmistrza, 25 maja 2008 r. udostępniliśmy w Internecie angielski przekład tego dokumentu: www.witoldsreport.blogspot.com

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) – w listopadzie 2007 r. – podjęliśmy działania o zainteresowanie Mela Gibsona losami Rotmistrza. W sierpniu 2010 r. zwróciliśmy się w tej sprawie do Clinta Eastwooda. Szczegóły na angielsko-polskiej stronie „Witold Pilecki – the bravest of the brave”.

O trzecim z celów akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) – ustanowieniu rocznicy śmierci Ochotnika do Auschwitz świętem europejskich Bohaterów, po raz pierwszy można było przeczytać 13 lutego 2008 r. w opublikowanym w portalu Polskiego Radia artykule pod Herbertowskim tytułem „Trzeba dać świadectwo”.Tekst ów, a także cztery inne, mówiące o faktach, których w ciągu ostatnich lat nie udźwignęła cenzura mainstreamowych mediów, wypada przypomnieć także dziś. Wszystkich, których interesuje prawda, a nie partyjniacko-cenzorskie manipulacje i gierki, zachęcam do wnikliwego przestudiowania materiałów pt. „Trzeba dać świadectwo” (13.II.2008), „Trzeba dać świadectwo Rotmistrzowi Pileckiemu” (13.II.2011), „Pilecki zamordowany po raz trzeci” (17.IV.2009), „Rotmistrz Pilecki – zmora polityków” (22.VII.2011) oraz „Solidarni przeciw Bohaterom” (14.IX.2011). Linki do każdego z nich w opisie (i w komentarzach) TEGO SKANU.

Wypada to przypomnieć tym, którzy z uporem Goebbelsowskich propagandystów rozsiewają kłamstwa na temat charakteru, historii, celów i osiągnięć naszej akcji. Przodują w tym następcy komunistycznych cenzorów, którym nasze ponad pięcioletnie, apolityczne, obywatelskie, oddolne i niekoncesjonowane przypominanie o Rotmistrzu szczególnie przeszkadza. Którzy owo Dzieło wolnych Polaków spychają w niebyt lub w nieistotność, zaś owoce naszych starań próbują zniweczyć, rozerwać na strzępy, rozkraść…

Przykładów mamy aż nadto (vide np. poprzedni materiał na niniejszej stronie). Nie sposób rozpisywać się o wszystkich, ale zatrzymajmy się przy dwóch, jakże charakterystycznych w tym kontekście. Oto 14 maja b.r. europosłowie PO i PSL organizują w Brukseli konferencję pt. „Bohaterowie Walki o Wolność w Europie: Dziedzictwo Rotmistrza Pileckiego”. Dzień później w krakowskim Muzeum Armii Krajowej odbędzie się poświęcona Rotmistrzowi konferencja naukowa.

Apelujący o aktywne promowanie rtm.Pileckiego organizatorzy obu konferencji uznali za właściwe, pożądane i stosowne… pominąć Fundację Paradis Judaeorum. Instytucja społeczeństwa obywatelskiego, która jest inicjatorem akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”), pomysłodawcą europejskiego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem i złożenia szczątków Rotmistrza na Wawelu, autorem listu do Benedykta XVI w sprawie beatyfikacji Ochotnika do Auschwitz oraz listu do Rady Muzeum Holocaustu o uwzględnienie dokonań Rotmistrza w stałych ekspozycjach muzeów upamiętniających zagładę Żydów, w oczach organizatorów obu tych wydarzeń jest persona non grata...

Przykłady tak jaskrawej hipokryzji – zauważmy, że zarówno europosłowie, jak i Muzeum Armii Krajowej od stycznia 2008 r. konsekwentnie informowani byli o postępach i faktach dokonanych za sprawą wolontariuszy naszej akcji – powinny dać do myślenia.

Szczególnie tym, którzy nadal nie pojmują, jak doszło do tego, że poczucie polskiej racji stanu, obywatelskich obowiązków, najświętszych powinności względem wspólnoty, są dzisiaj w zaniku. Jak to się stało, że rozmaite sitwy zamieniły ukochaną Ojczyznę Rotmistrza w Republikę (Naszych) Kolesiów i Krainę Powszechnej NiemożnościFundacja Paradis Judaeorum i wolontariusze akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) będą nadal robić swoje.

Bez względu na złośliwe ataki polskiego piekła, owego Związku Patriotów Polskich XXI wieku i wszystkich ich sojuszników, będziemy nadal, codziennie – czynem ( ! ) – powtarzać:Najnowsze aktualności w facebookowym profilu akcji:

http://www.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki/300842628258

Zob. także profil irlandzkiej „gałęzi” akcji: Przypomnijmy o Rotmistrzu – Irlandia Południowa

Weź udział w nadchodzących wydarzeniach w ramach, jakie wyznacza Kalendarium Rotmistrzowskie 2013

AKTUALIZOWANA LISTA INSTYTUCJI, KTÓRE PRZYSTĄPIŁY DO AKCJI "PRZYPOMNIJMY O ROTMISTRZU" ("LET'S REMINISCE ABOUT WITOLD PILECKI"):

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Rodzin Oświęcimskich
Magazyn Obywatel
Konstanty Piekarski Memorial Foundation
Ruch Rodaków
Prawica.net
Fundacja Opoka
Katolicki Uniwersytet Lubelski
Stowarzyszenie Pamięci Powstania Warszawskiego 1944
Militarium.net
Polski Związek Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych
Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych
Fundacja Pomocy Antyk
WWII.PL - II Wojna Światowa
Zjednoczenie Polskie w Wielkiej Brytanii
Militis.pl
idź Pod Prąd
Zamość onLine >
Stowarzyszenie KoLiber
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Ordynariat Polowy Wojska Polskiego

Stowarzyszenie Polskich Kombatantów w Kanberze

Chełm wirtualny
Jasło dla Ciebie
InfoBydgoszcz.pl

KazimierzaWielka.com
Stowarzyszenie im. Witolda Pileckiego
Polski Klub Kawaleryjski

Związek Polaków w Norwegii
Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im.Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego w Poznaniu
Szkoła Główna Służby Pożarniczej
Uniwersytet Łódzki
Szkoła Podstawowa w Rękusach
Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego
Parafia Wojskowa pw.św.Jerzego w Białymstoku
Parafia Cywilno-Wojskowa pw.Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie
Parafia Garnizonowa pw.Św.Jana Bosko w Głogowie
Parafia Wojskowa pw.Św.Agnieszki w Krakowie
Komitet Obywatelski Miasta Koszalina
KWORUM - polsko-polonijna gazeta internetowa
Fundacja Hussar - husaria polska
Towarzystwo Michała Archanioła
Blogmedia24.pl
Parafia pw.Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu
Instytut Jagielloński
Pułk 3 Strzelców Konnych im.Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego
Kampania Wrześniowa 1939
Miasto Zakopane
wKazimierzuDolnym.pl
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół"
Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej
Miasto Oświęcim

Związek "Solidarności" Polskich Kombatantów
Niezależne Zrzeszenie Studentów

Stowarzyszenie "Poland Street"

Antypolonizm.pl
Wspólnota Samorządowa Województwa Mazowieckiego
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 15 w Sosnowcu
ZSZ nr 2 im.5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce
Wierni-Ojczyznie.pl
Stowarzyszenie "Poland Bridge" w Bristolu, Anglia
"КРАКОВЯНКА" - Zagłębie Donieckie, Ukraina
Nowy Tygodnik
InTARnet.pl - Tarnów ON-LINE
Fakty Oświęcim
NiepoprawneRadio.pl
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Kuratorium Oświaty w Łodzi
Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Olsztynie
Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
Kuratorium Oświaty w Katowicach
Kuratorium Oświaty w Krakowie
Krajowa Rada Notarialna
Związek Miast Polskich
Związek Powiatów Polskich
Marszałek Województwa Mazowieckiego
Marszałek Województwa Wielkopolskiego
Marszałek Województwa Opolskiego
Marszałek Województwa Podlaskiego
Marszałek Województwa Łódzkiego
Marszałek Województwa Pomorskiego
Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego
Marszałek Województwa Śląskiego
Marszałek Województwa Podkarpackiego
Wojewoda Lubelski
Wojewoda Lubuski
Wojewoda Małopolski
Wojewoda Opolski
Wojewoda Podkarpacki
Wojewoda Warmińsko-Mazurski
Wojewoda Łódzki
Wojewoda Pomorski
Oddział Śląski Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich
Publiczne Gimnazjum w Konopnicy
Galway Polonia Network (Irlandia)
Zespół Szkół nr 2 im.Marszałka J.Piłsudskiego w Wieruszowie
Gimnazjum nr 2 w Polkowicach
Krakowrazem.pl
Towarzystwo Przyjaciół Armii Krajowej - Okręg Śląski
Wortal literacki Granice.pl
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Lubinie
Rebelya.pl
Niepoprawni.pl
Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo
Krajowe Porozumienie Samorządowe
Związek Strzelecki 'Strzelec' Organizacja Społeczno-Wychowawcza
Małopolscy Patrioci
Forum Samorządowe
Stowarzyszenie Wolność i Suwerenność
Patriotyczna Lista Stron
Radio Nadzieja - Łomża
Związek Podhalan


kontakt: michal.tyrpa [at] gmail.com

Zob. także:

http://www.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki/300842628258

-

1 komentarz:

Michał Sybirak pisze...

Podczas, gdy wielu z trwogą przygląda się manewrom armii rosyjskiej i zastanawia się (zresztą nie bez podstawy), czy nie uderzy ona po raz kolejny na Europę Wschodnią, Moskwa ma plany o wiele sprytniejsze (choć wcale się z nimi nie afiszuje). Po co używać własnej armii tam, gdzie całą „brudną robotę” mogą zrobić „miejscowi działacze”, zaś „ciemny lud” jeszcze będzie z tego zadowolony i będzie uważać to za własne zwycięstwo? Tym bardziej, że takie numery już się udawały w przeszłości...
https://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/bl/2017-09-16-nowy-bolek.html