sobota, 21 maja 2011

Przypomnijmy o Rotmistrzu 25 maja 2011

13 maja 2011 Polska świętowała okrągłą rocznicę urodzin rtm.Pileckiego. 25 maja b.r. także trzeba dać świadectwo..

Od stycznia 2008 r. uczestnicy akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) starają się, by 25 maja został ustanowiony europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.

Tych, którzy dołączyli do nas niedawno informuję, że więcej na temat Sprawy, o którą walczymy można dowiedzieć się m. in. z dwóch wywiadów. Z kwietnia 2010 r.: „Na tropach zaginionej pamięci”.
I z marca 2011 r.: „WITOLD PILECKI – WZÓR UNIWERSALNY”).


Przygotowania do uroczystości 110. rocznicy urodzin Ochotnika do Auschwitz trwały do ostatniej chwili, zob. „Przypomnijmy o Rotmistrzu trzy dni przed jubileuszem”, oraz „Przypomnijmy o Rotmistrzu 13 maja 2011!”.


Dzięki Bogu, wysiłki setek wolontariuszy i wielu życzliwych podmiotów, przyniosły wspaniałe owoce, zob. „13 maja – święto dumy i radości”.


I mimo że nie obyło się bez incydentów, przykrych niespodzianek i rozczarowań, chyba udało nam się sprawić przyjemność Cieniowi, zob. „Marsz Rotmistrza 2011 w Krakowie” .

Udało się pamięć o najmężniejszym z mężnych lepiej zakorzenić w naszych sercach i w naszych małych ojczyznach.


Jakkolwiek media (powołane podobno nie do zakłamywania i cenzurowania rzeczywistości, a do informowania o tym co ważne..) w większości przemilczały uroczyste 110. urodziny Witolda Pileckiego, dysponujemy dziś pokaźną dokumentacją wydarzeń z 13 maja.

Relacje, w tym fotogalerie i filmy z urodzinowych Marszów Rotmistrza 2011 dostępne są m.in. w aktualizowanym profilu akcji w serwisie Facebook:

http://www.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki/300842628258

I miejmy nadzieję, że spektakularne „przypomnienie o Rotmistrzu” w dniu Jego 110. urodzin przełoży się także na codzienną, może nie tak absorbującą, lecz równie potrzebną pracę na rzecz odbudowy pamięci o Ochotniku do Auschwitz.


W nawiązaniu do wydarzeń jakie w ramach naszej akcji miały miejsce w latach ubiegłych, wszystkich, którzy czują się dłużnikami Bohaterów, zachęcam do dalszego dawania świadectwa.

W sposób szczególny przypomnijmy o Rotmistrzu 25 maja 2011! Co konkretnie mam na myśli?

1) Zachęćmy co najmniej jednego ze znajomych, którzy dotąd nie czytali „Raportu Witolda” z 1945 r., aby sięgnęli po tę lekturę! Dla ułatwienia raz jeszcze podaję linki, pod którymi dostępny jest ów tekst: a) wersja polska, b) wersja angielska.

2) W 63. rocznicę zamordowania Witolda Pileckiego, o godz.21.30 zapalmy Rotmistrzowi światełko pamięci! Postawmy świeczkę oknie swego domu, albo w lokalnym miejscu pamięci. Niech naszemu gestowi towarzyszy refleksja nad tym, co zawdzięczamy Bohaterom, którzy oddali życie w walce z totalitarnymi tyraniami. Niech nie zabraknie modlitwy za spokój ich dusz. Pomódlmy się także o beatyfikację chrześcijańskiego rycerza XX wieku.

3) Zachęćmy tych, którzy dotąd tego nie uczynili do wsparcia petycji o ustanowienie 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. Wersja online: http://www.petycje.pl/4376 , zaś formularz w pliku pdf do pobrania (i wydrukowania) stąd.

Nie ustawajmy w drodze! Nasza służba trwa..kontakt: michal.tyrpa [at] gmail.com


Zob. także:

http://www.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki/300842628258

-

Brak komentarzy: